Odigrano je treće kolo grupe E Evropskog fudbalskog prvenstva, Slovačka je igrala protiv Rumunije, dok je Ukrajina igrala protiv selekcije Belgije.

Najavljivalo se kako je utakmica između Slovačke i Rumunije namještena, jer je neriješen rezultat odgovarao i jednim i drugim, a upravo je utakmica završena neriješenim rezultatom 1-1.

Teoretičari zavjere će reći da je zaista bilo namješteno, ali mi ćemo samo napisati da je Slovačka povela u 24. minuti golom Dude a na asistenciju Kucke, dok je Rumunija poravnala sa bijele tačke u 37. minuti pogotkom Marina.

U drugoj utakmici, Ukrajini je trebala pobjeda nad Belgijom za prolazak dalje. To se nije dogodilo, utakmica je završena bez pobjednika rezultatom 0-0, pa je Belgija također prošla dalje.