Večeras je na stadionu Asim Ferhatović Hase na Koševu odigran revanš susret prvog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu između Sarajeva i kazahstanskog Aktobea.

Prva utakmica završena je u korist Sarajeva rezultatom 0-1, a jedini strijelac u tom susretu bio je Kyeremeh koji je na fenomenalan način pogodio gol protivnika.

Večeras je fudbalere Sarajeva na Koševu dočekalo hiljade navijača napravivši sjajnu atmosferu na najvećem bh. stadionu. Sarajevo je primilo pogodak u 41. minuti utakmice kada je Umaev pogodio za gostujući tim. Međutim, prije tog pogotka Sarajevo nije dobilo očigledan penal, a o tome smo već pisali OVDJE.

Drugo poluvrijeme donijelo je nova uzbuđenja. U 57. minuti fantastičan pogodak sa distance postigao je Guliashvili, ali je rezultat koji je odgovarao Sarajevu trajao tek do 75. minute, kada je Aktobe ponovo stigao do prednosti. Smušenost u odbrani Sarajeva ovoga puta kaznio je Tanzharikov.

Do kraja regularnog dijela utakmice rezultat se nije mijenjao, pa se pristupilo produžecima. Uzbuđenja nije nedostajalo ni u produžecima. Početkom prvog produžetka Aktobe je golom Jaira stigao do rezultata koji ih vodi dalje, ali je Sarajevo samo tri minute kasnije ponovo utakmicu vratilo “na nulu”. Renan Oliveira je pogodio mrežu Aktobea za 2-3. Domaći tim je meč završio sa igračem manje, nakon što je Đuričković dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Pristupilo se izvođenju penala, a nakon penala dalje ide Sarajevo, a naredni protivnik bit će mu Spartak Trnava. U penal seriji istakao se golman Sarajeva Rockov koji je odbranio dva penala protivniku i trasirao Sarajevo u naredno pretkolo!

Nakon utakmice kratak komentar je dao trener Sarajeva Zoran Zekić:

“Promašili smo veliki broj šansi. Bili smo ipak u fizičkom i mentalnom smislu dobro pripremljeni. Idemo dalje, čeka nas mnogo posla. Ovo mi je treća evropska utakmica koju igram na penale, ali prva koju sam dobio.

Sada ćemo morati ekipu malo osvježiti. Od sljedećeg tjedna idemo dalje, moramo biti spremni i za početak prvenstva.”