Hajduk je u prvom kolu SuperSport HNL-a na Poljudu s teškoćama pobijedio Slaven Belupo rezultatom 2:1.

Domaći su poveli golom Marka Livaje s penala u 18. minuti, dok je Sanyang Bamba povisio na 2:0 u 37. minuti. Gosti su smanjili u nadoknadi prvog poluvremena zahvaljujući Mateju Šakoti.

Nakon utakmice, trener Slaven Belupa Ivan Radeljić dao je ljutitu izjavu na konferenciji za medije. Optužio je suce za loše odluke i napustio konferenciju prije nego što su mu novinari mogli postaviti pitanja.

Radeljić je zahtijevao objašnjenje za dosudjeni jedanaesterac i poništeni autogol Prpića, tvrdeći da nije vidio prekršaj.

Pored toga, istaknuo je da je Lučić trebao dobiti crveni karton, a isto je važio i za Rakitića prije toga. Radeljić je sugerirao da bi Dinamo i Hajduk trebali igrati sami, dok bi ostali timovi bili samo statisti.

Druga sporna situacija dogodila se u 82. minuti kada je Slaven Belupo izveo slobodan udarac. Lopta je ubačena pred gol Hajduka gdje su se za nju borili braniči Dominik Prpić i Tomislav Božić.

Prpić je nespretno postigao autogol, ali je sudac Zdenko Lovrić dosudio prekršaj u napadu.

Nakon rasprave s Božićem, autogol nije priznat, a Hajduk je zadržao vodstvo i pobijedio.