Unatoč sparnom vremenu na utakmici Sloga i Željezničar bilo je dobrih poteza, proigravanja, šuteva, golmanskih odbrana i jedan gol. U mreži Željinog golmana Vedada Muftića.

Na tribinama odlično “renoviranog” stadiona, ali ne baš kvalitetnog travnjaka, okupio se solidan broj gledatelja. Pogotovo ako se zna da je radni dan i ne baš prikladan termin. Utakmica je počela u 15 sati. Uračuna li se zagrijavanje, igrači su proveli na terenu kada je tempetatura bila oko 30 stupnjeva.

Pored nabrojanih poteza, jedan detalj je posebno privukao pažnju gledateljima pored malih ekrana, ali i prisutnih na terenu. Sredinom prvog poluvremena glavnom cestom, odmah do stadiona kretala se kolona vojnih kamiona, koji su usporavali promet, ali i pobudili “maštu”.

Nažalost u sadašnjoj situaciji, kada se pojedinci svakodnevno ističu ratnohuškačkom retorikom, ovakve kolone izazivaju opravdan strah. Inače, stadion Sloge udaljen je nekoliko stotina metara od međuentitetske granice.

Sloga je u prvih 45 minuta bila dominantnija, stvarala više prilika i zasluženo osigurali prednost (1:0).