Juniori Fudbalskog kluba Sarajevo su se plasirali u drugo pretkolo Omladinske Lige prvaka.

Bordo fudbaleri su večeras na stadionu Asim Ferhatović Hase pobijedili ekipu Brere iz Strumice rezultatom 2:0, čime su s ukupnim rezultatom 4:2 prošli u sljedeću rundu.

Prva utakmica završila je 2:2, a revanš na najvećem bh. stadionu odlučio je pogodak Sergeja Ignatkova u ranoj fazi drugog poluvremena. U 56. minuti, Muamer Hamzić je izveo odličan korner, a Ignatkov je fantastično skočio i glavom pogodio mrežu gostujućeg golmana za 1:0.

Bordo fudbaleri su već prije gola bili bolja ekipa, dominirajući posjedom i stvarajući prilike u potrazi za vodstvom. Potvrdu plasmana u narednu rundu donio je Muamer Hamzić, koji je u 80. minuti udvostručio prednost Sarajeva i tako riješio pitanje pobjednika.

Važno je napomenuti da je nekoliko minuta nakon prvog gola Igor Ristov iz Brere Strumice dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, čime je Sarajevo do kraja utakmice imalo igrača više.

Bordo tim je kontrolirao igru, bio agilan i rutinski priveo utakmicu kraju, ostvarivši zasluženu pobjedu i plasman u drugo pretkolo.

Tamo će bh. predstavnik igrati protiv izraelskog Maccabija iz Petah Tikve.