U okviru grupe D prvog kola Evropskog prvenstva snage su večeras odmjerile selekcije Austrije i Francuske. Francuska je slavila minimalnim rezultatom 1-0 na stadionu Merkur Spiel-Arena u Dusseldorfu.

Nisu Francuzi večeras briljirali, ali su uspjeli opravdati ulogu favorita protiv vrlo dobre Austrije, kojoj je ovo tek prvi poraz u ovoj godini i prvi nakon sedam uzastopnih utakmica bez poraza.

Jedini pogodak na susretu viđen je u 38. minuti, kada je Wober pogodio vlastiti gol na veliko oduševljenje protivničkih navijača.

Francuska je imala posjed, ali nije odigrala perfektno u nastavku. Međutim, zadržala je prednost i upisala tri boda, što je na kraju i najvažnije.

U grupi D Nizozemska i Francuska imaju po tri boda, dok Poljska i Austrija nemaju bodove.