Bosna i Hercegovina ostvarila je veliki uspjeh na Svjetskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore u karateu, koje se održava u Veneciji.

Na ovom prestižnom natjecanju, reprezentacija BiH osvojila je dvije medalje, pokazujući visok nivo vještine i pripremljenosti. Emina Sipović je prva donijela medalju svojoj zemlji, osvojivši broncu u kategoriji borbe U21 do 61 kilograma, što je bio uvod u daljnje uspjehe bosanskohercegovačkih karatista.

Srebrnim medaljama okitili su se Marina Kurteš i Anes Bostandžić, ostvarivši izvanredne rezultate u svojim kategorijama. Marina Kurteš postala je viceprvakinja svijeta u kategoriji U21 do 68 kilograma, nakon što je u napetom finalu poražena od predstavnice Francuske rezultatom 4:1.

Njen nastup bio je impresivan, a iako je izgubila finale, srebrena medalja na Svjetskom prvenstvu ogroman je uspjeh.

Anes Bostandžić je također pokazao vrhunske borilačke sposobnosti, osvojivši srebrnu medalju u kategoriji borbe U21 iznad 84 kilograma.

U finalu se borio protiv predstavnika Italije, ali je poražen rezultatom 2:0, čime je Italijan osvojio zlato. Unatoč tome, Bostandžićev uspjeh donio je još jedno veliko priznanje za Bosnu i Hercegovinu.

Ovi rezultati potvrđuju da bosanskohercegovački karate napreduje i da mladi sportisti iz ove zemlje konkuriraju na svjetskom nivou. Svaka osvojena medalja na ovakvom natjecanju velika je čast, ne samo za takmičare, već i za cijelu zemlju.