Erling Haaland je sinoć doživio noć za pamćenje, kako na profesionalnom, tako i na osobnom planu.

Norveška reprezentacija je pobijedila Sloveniju rezultatom 3:0, a Haaland je briljirao s dva ključna pogotka.

Zbog odsutnosti Martina Odegaarda, koji se oporavlja od povrede, Haaland je prvi put u svojoj karijeri nosio kapitensku traku Norveške, što je za njega bilo posebno emotivno iskustvo.

Već u 7. minuti postigao je svoj prvi gol, a drugi je zabio u 62. minuti, čime je osigurao uvjerljivu pobjedu svojoj momčadi.

Osim što je pomogao svojoj ekipi da osvoje tri boda, Haaland je ispisao historiju postavši najbolji strijelac Norveške reprezentacije svih vremena.

Njegovih 34 pogodaka prestiglo je rekord Jorgena Juvea, koji je držao tu titulu još od 1934. godine. Ono što čini Haalandov uspjeh još nevjerojatnijim jest činjenica da je ovaj rekord postigao u samo 36 utakmica, što ga svrstava među najefikasnije napadače u historiji nogometa.

No, slavlje nije završilo na terenu. Nakon utakmice, Haaland je podijelio radosnu vijest sa svojim obožavateljima na društvenim mrežama.

Objavio je da će uskoro postati otac, jer je njegova djevojka Isabel Johansen trudna.

Fotografirao se s lažnim trudničkim stomakom i uz poruku “uskoro” dodao emotikon bebe, čime je dodatno razveselio svoje fanove.

Ovaj osobni trenutak za Haalanda dolazi u idealno vrijeme, kada briljira i na privatnom i na profesionalnom planu.