Bayer Leverkusen je ugostio Holstein Kiel u okviru šestog kola njemačke Bundeslige, a gostujući tim je iznenađujuće stigao do boda protiv prvaka Njemačke (2-2).

Iako je Bayer imao 2-0 nakon samo osam minuta igre, na kraju je razočarao svoje navijače. Boniface i Hofmann su pogađali u 4. i 8. minuti za 2-0 na semaforu u ranoj fazi utakmice.

U nadoknadi prvog poluvremena Geschwill je pogodio mrežu domaćih za 2-1, a Arp sa bijele tačke u 69. minuti postavio, ispostavit će se, konačnih 2-2.

Bh. reprezentativac Armin Gigović ustalio se u početnoj postavi Kiela, a danas je igrao 71. minutu i bio drugi najbolje ocijenjen igrač gostujuće ekipe sa ocjenom 7,1.

Veću ocjenu od Gigovića imao je samo Marko Ivezić, srbijanski bek koji je dobio ocjenu 7,6.