Odigrana su dva meča drugog kola ligaške faze Lige prvaka. Preostali susreti počinju u 21:00, a fudbaleri Atalante su upisali sigurnu pobjedu, savladavši Shakhtar na Veltins Areni rezultatom 3:0. Gosti su poveli golom Djimsitija, a Lookman je prije pauze povećao na 0:2, uz asistenciju bh. reprezentativca Seada Kolašinaca.

Čim je počelo drugo poluvrijeme, Bellanova je postigao treći gol, čime je postavljen konačan rezultat.

Sjajan meč odigrali su Girona i Feyenoord, koji je završio rezultatom 3:2 za goste.

Domaći su poveli golom Lopeza, no Herrera je zabio autogol za 1:1. Gosti su do preokreta došli u 33. minuti zahvaljujući Milambu, a tri minute kasnije nisu iskoristili jedanaesterac za 1:3, a tragičar je bio Ueda.

U 67. minuti dosuđen je penal za domaće, koji je Miovski promašio, ali je Van de Beek zatresao mrežu i izjednačio na 2:2 u 74. minuti. Feyenoord je ponovno poveo u 79. minuti autogolom Krejcija. Do kraja meča ostalo je 3:2 za goste, iako su domaći na samom kraju tražili penal, ali glavni sudija nije tako mislio.