Fudbaleri Željezničara na Grbavici su ugostili Široki Brijeg u okviru posljednje utakmice devetog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine. Utakmica je nakon šokantne završnice završena pobjedom Željezničara rezultatom 2-1.

Željezničar je prije ovog susreta bio u seriji od čak pet uzastopnih poraza, dok je Široki Brijeg stigao sa jednim porazom u prvenstvu.

Iako domaćin nije mnogo ponudio u prvom poluvremenu, jedna lopta je uspjela završiti iza leđa gostujućeg golmana. Igrala se 39. minuta kada je na asistenciju Amoaha mrežu Širokog pogodio Semir Štilić.

Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Nastavak je donio i izjednačenje. Igrala se 54. minuta kada je Kpan iskoristio šansu i pogodio lijevom nogom nebranjeni dio gola Muftića za 1-1.

Nedugo nakon pogotka Semir Štilić je mogao donijeti Željezničaru novo vodstvo, ali je golman Širokog Brijega sjajno intervenisao nakon udarca nogometaša Željezničara.

Kada su svi mislili da će se bodovi podijeliti, u nadoknadi vremena Sulejman Krpić matira golmana Širokog i postavlja konačnih 2-1.