Večeras je odigrano osam utakmica trećeg kola Lige nacija.

Norveška je ugostila Sloveniju u okviru trećeg kola Lige nacija B i slavila rezultatom 3-0. Dominirao je Erling Haaland sa dva postignuta pogotka. Jedan je još dodao Sorloth.

Norveška je prva u grupi sa sedam bodova, drugo mjesto dijeli Austrija i Slovenija sa po četiri boda, dok je Kazahstan na jednom bodu nakon tri odigrane utakmice.

Engleska je ugostila selekciju Grčke i razočarala svoje navijače porazom od 1-2. Pavlidis je u 49. minuti pogodio mrežu Engleske za 0-1, a blijedi domaćini nisu mnogo ponudili do kraja utakmice. Ipak, u 87. minuti Bellingham je pogodio za 1-1 i kada se mislilo da će Englezi izvući barem bod, Pavlidis pogađa mrežu u nadoknadi vremena za konačnih 1-2 i veliku historijsku pobjedu Grčke nad Englezima.

Grčka je prvoplasirana sa maksimalnih devet bodova, Englezi su drugi sa šest, dok Irska i Finska imaju po jedan bod.