Fudbaleri Paris Saint-Germaina večeras su savladali Metz u 17. kolu francuskog prvenstva rezultatom 3-1. Dva pogotka za Parižane postigao je Kylian Mbappe, a drugi je pravo remek djelo.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali nastavak je ponudio čak četiri gola, od toga tri u mreži gostujuće ekipe. Vitinha je u 49. minuti pogodio za 1-0, a onda čarolija Kyliana Mbappea.

Igrala se 60. minuta kada je Mbappe na fenomenalan način sa distance, skoro iz mjesta i iz koljena, postigao sigurno jedan od svojih najatraktivnijih golova.

Pogledajte taj trenutak OVDJE.

Udol je u 72. minuti smanjio na 2-1, ali je Kylian Mbappe svojim drugim pogotkom u 83. minuti riješio pitanje pobjednika.

PSG je vodeća ekipa u prvenstvu sa 40 osvojenih bodova, pet više od drugoplasirane Nice. Metz je još uvijek izvan zone ispadanja sa 16 bodova.