Fudbaleri Ajaxa igraju na gostovanju Waalwijku u okviru sedmog kola nizozemskog šampionata, a nakon nepunih sat vremena igre na semaforu je rezultat 2-2.

Ajax je dva puta vodio, domaćin dva puta stizao rezultat. Brobbey je pogodio za vodstvo u 30. minuti, Kramer sedam minuta kasnije poravnao, a gosti do novog vodstva stigli sa bijele tačke u 43. minuti golom Bergwijna.

Ipak, Oukili je na asistenciju Meijersa pogodio za 2-2 u 51. minuti utakmice.

Razočaravajuće vijesti za bh. navijače svakako su da Benjamin Tahirović ponovo grije klupu u redovima Ajaxa. Nakon što je ovog ljeta stigao u nizozemskog velikana, igrao je svaku utakmicu od prve minute, ali očigledno je pad forme uticao na ovakvu odluku trenera.

Naime, Tahirović već drugu utakmicu sjedi na klupi, a u prošloj utakmici čak nije dobio niti minute na terenu.