Mladi nogometaši Bosne i Hercegovine pretrpjeli su šesti poraz u sedam utakmica kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, nakon što su u 7. kolu izgubili od Francuske rezultatom 2:0.

Francuzi su kontrolirali utakmicu od početka, a prvi gol postigli su u 35. minuti, kada je Akliouche šutirao, a lopta je, nakon nesretnog odbijanja od bh. igrača, završila u mreži Damijanovića. Na početku drugog poluvremena, tačnije u 56. minuti, Francuska je iz penala povećala vodstvo na 2:0, a strijelac je bio Ekitike.

Bosna i Hercegovina ostaje na pretposljednjem mjestu grupe H s tri boda iz sedam utakmica, bez mogućnosti za plasman na Evropsko prvenstvo. Francuska je sada druga s 13 bodova, tri manje od lidera Slovenije. Bh. tim će kvalifikacije završiti sljedećeg mjeseca utakmicom protiv Kipra na domaćem terenu.