U dramatičnoj utakmici trećeg kola Lige prvaka, Real Madrid je ostvario impresivan preokret protiv Borussije Dortmund, pobijedivši 5:2 nakon što su gosti vodili s 2:0 na poluvremenu.

Borussia je došla do prednosti golovima Malena u 30. minuti i Gittensa u 34. minuti, no Madriđani su u drugom poluvremenu pokazali izvanrednu snagu. Real je smanjio na 2:1 golom Rudigera u 60. minuti, a samo dvije minute kasnije Vinicius Junior, brazilska ofenzivna zvijezda, izjednačio je na 2:2.

Preokret je dovršen golom Lucasa Vazqueza, dok je Vinicius u 86. i 93. minuti postigao još dva gola, osiguravši uvjerljivu pobjedu i pokazavši svoju ključnu ulogu u Realovom uspjehu.

Nakon utakmice, kapiten Reala Luka Modrić istaknuo je kako bi Vinicius mogao biti ozbiljan kandidat za osvajanje Zlatne lopte. Iako je Modrić osvojio tu prestižnu nagradu 2018. godine, sada je uvjeren da Vinicius, sa svojom formom i doprinosom tijekom cijele sezone, zaslužuje isto priznanje.

Brazilac je ove sezone u 14 nastupa postigao osam golova i upisao sedam asistencija, čime je nastavio dokazivati svoju neprocjenjivu vrijednost za Real Madrid.

Vrijedan čak 200 miliona eura prema Transfermarktu, Vinicius je stigao u Real Madrid iz Flamenga prije šest godina za 45 miliona eura.

U 278 utakmica za kraljevski klub postigao je 91 gol i ostvario 82 asistencije, potvrđujući svoj status jednog od najboljih igrača današnjice.