Epizoda Josea Mourinha u Romi nije više mogla trajati. Iako su postojali svijetli trenuci, na kraju se sve završilo na neugodan način.

U utorak mu je uručen otkaz nakon neubjedljivih rezultata Rome u Seriji A. Nakon 20 odigranih kola, ekipa zauzima tek deveto mjesto s 29 osvojenih bodova.

Mourinho je s Romom osvojio prvo izdanje Lige konferencija 2022. godine, donoseći klubu prvi evropski trofej u posljednjih 14 godina. Prošle sezone odveo ih je do finala Lige Evrope, gdje su izgubili od Seville nakon izvođenja penala.

Cilj kluba bio je igrati u Ligi šampiona sljedeće sezone, ali su već sada daleko od pozicija koje vode u to elitno takmičenje, što ga je stajalo posla.

Sada se postavlja pitanje, šta dalje? Danas su se pojavile informacije da bi se Mourinho već ovog ljeta mogao vratiti u Italiju. Navodno bi mogao preuzeti Napoli, koji će sigurno završiti saradnju s Walterom Mazzarrijem. Trenutni prvak Italije će tražiti novo rješenje, a Mourinho je, prema talijanskim medijima, izbio u prvi plan.

U igri je i povratak u Porto, s kojim je 2004. godine osvojio Ligu šampiona. Također ima otvoreni poziv da nastavi karijeru u Saudijskoj Arabiji, ali navodno čeka i dobru ponudu iz engleske Premier lige, gdje je već vodio Chelsea, Manchester United i Tottenham.