Fudbaleri Igmana na svom su terenu savladali Željezničar u 12. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 2-0.

Nakon utakmice, komentar je dao i trener Igmana, Edis Mulalić.

“Negativni smo trend zaustavili. Zajedno smo nepune tri sedmice. Igrači su utakmicu protiv Sarajeva i Širokog odigrali dobro. Nije nas iznenadilo kada je Željo dobio crveni karton, ali s psihološkog aspekta, nismo na vrijeme nalazili riješenja.

Utakmica je negdje bila u egalu u 30. minuta prvog poluvremena. Tranzicija s Crnogorcem Boljevićem je dobra bila, imali smo sreće da nismo primili gol. Izmjene su po ovom terenu donijele napredak. Na postavljenu Željinu odbranu neko je trebao viška da napravi, a ne do ujutru ja tebi ti meni.

Mislim da na kraju, kako se god svede, zaslužena pobjeda. Niko nije ostao ni ispao iz lige, puno je posla pred nama. Najbitnije je da nismo gol primili. Na samopouzdanju smo radili cijelo vrijeme. Zaslužili smo bod sa Sarajevom, ako nismo i sva tri. Pritiskali smo zato danas, a moj zadatak u mom klubu je da promijenim razmišljanje igračima. Da igramo otvoreno i napadački. Taj fudbal je primamljiv za gledatelje. Ja volim totalni fudbal.

Niko ti neće zamjeriti kada se bacaš na glavu.”