Večeras smo saznali nova tri učesnika Lige prvaka nakon što su odigrani revanš susreti play-offa za LP. U Ligi prvaka igrat će Salzburg, Young Boys i Sparta Prag.

Salzburg je ugostio Dynamo Kiev. Prvi susret završen je pobjedom austrijske ekipe rezultatom 2-0, a večeras je rezultat glasio 1-1. Salzburg, za koji igra i bh. reprezentativac Amar Dedić, uspješno je prešao prepreku u play-offu i nastupit će u Ligi prvaka.

Daghim je u 12. minuti domaći tim doveo u prednost, a Vanat je u 29. minuti poravnao na 1-1. Ipak, do kraja susreta rezultat se nije mijenjao. Bh. reprezentativac Amar Dedić odigrao je čitav susret u redovima Salzburga.

Sparta Prag je ugostila Malmo. Sparta je prvi susret također dobila rezultatom 2-0, a večerašnjih 2-0 samo je potvrdilo plasman u Ligu prvaka. Zanimljiv je podatak da su u prvom poluvremenu obje ekipe imale penal, ali Birmančević s jedne, te Christiansen s druge strane nisu realizovali te šanse. Haraslin i Rrahmani su pogađali u finišu meča za konačnih 2-0.

Galatasaray je ugostio Young Boys, a nakon poraza u prvoj utakmici rezultatom 3-2, Galatasaray nije uspio opravdati ulogu favorita i postići pogodak koji im je bio prijeko potreban. Virginius je u finišu utakmice pogodio za 0-1 i veliko iznenađenje.

Muslera je dobio tada direktan crveni karton. Pokosio je strijelca tokom slavlja, što je zaista nešto što ne možete vidjeti na nogometnim terenima. Direktno je isključen!