Nogometna reprezentacija Španije sinoć je ostvarila veliku pobjedu protiv Engleske i po četvrti put u povijesti postala prvak Evrope.

Španjolci su u regularnih 90 minuta pobijedili zahvaljujući pogotku rezerviste Mikela Oyarzabala u 87. minuti za konačnih 2:1. Tako je “Furija” došla do titule šampiona Evrope ostvarivši pobjede u svih sedam utakmica, bez potrebe za izvođenjem penala.

Selektor Luis de la Fuente napravio je nevjerojatan posao s nacionalnim timom i ispisao povijest. Međutim, ubrzo nakon finala pojavila se vijest koja je uzdrmala Španiju.

Ugledni Washington Post tvrdi da De la Fuente želi preuzeti nogometnu reprezentaciju Sjedinjenih Američkih Država.

Vijest je šokirala mnoge, posebno Špance, jer je teško povjerovati da bi čovjek koji je upravo postao prvak Evrope sa svojom zemljom odmah otišao voditi reprezentaciju SAD-a. S druge strane, pred američkim timom je veliki posao jer trenutačno ne ostvaruje dobre rezultate.