Fudbaleri Sarajeva vratili su samopouzdanje trijumfom u Gabeli, a već u petak ih očekuje novi veliki izazov – derbi protiv Zrinjskog na stadionu Asim Ferhatović Hase, s početkom u 18 sati. I dok su Mostarci uzdrmani porazom od Borca i silno motivisani da se iskupe, Sarajevo će pokušati nastaviti pozitivan niz protiv Zrinjskog, kojeg su nedavno savladali u dvomeču Kupa BiH.
U prošlom kolu navijači Sarajeva pružili su podršku s istočne tribine, koja do tada nije bila u funkciji zbog sigurnosnih razloga, a sada stižu još bolje vijesti za sve pristalice bordo kluba.
Kako saznaje Faktor iz izvora bliskih klubu, navijačka grupa Horde zla vraća se na sjevernu tribinu Koševa. Ta tribina, koja je dugo bila zatvorena, bit će ponovo otvorena za duel sa Zrinjskim, ali i za naredne domaće utakmice, što će uskoro i zvanično biti potvrđeno iz FK Sarajevo.
Otvaranjem sjeverne, uz već dostupne istočnu i zapadnu tribinu, najveći stadion u BiH ponovo će primati veći broj gledalaca. Očekuje se masovan dolazak navijača već u petak, kako bi svojim prisustvom i podrškom dodatno pogurali tim prema važnoj pobjedi nad velikim rivalom.
Faktor.ba