Brestova nogometna momčad je ostvarila važnu pobjedu od 1:0 protiv Lorienta u 27. kolu francuskog prvenstva, vrativši se na drugo mjesto nakon kratkotrajnog preuzimanja iste pozicije od strane Monaca.

Uprkos tome što su tek 13. najvrjednija momčad u ligi s vrijednošću od 100 miliona eura prema Transfermarktu, Brest se uspio zadržati na drugom mjestu već mjesec i pol dana, što predstavlja pravu senzaciju. Momčad ima samo sedam stranih igrača od 24 člana.

Romain Del Castillo donio je pobjedu gostima golom u 86. minuti, postigavši svoj šesti gol sezone uz pet asistencija. Unatoč gubitku igrača u sudačkoj nadoknadi, kada je Bilal Brahimi dobio crveni karton nakon ulaska u igru u 89. minuti, gosti su uspjeli zadržati prednost i osvojiti tri boda.

Brest se nalazi u svojoj petoj sezoni otkako su se vratili u prvu ligu francuskog nogometa, a njihov najbolji plasman dosad bio je 11. na tablici.

Nikada prije nisu ostvarili 14 pobjeda u jednoj sezoni. Njihov uspjeh sve ih više približava osiguravanju mjesta u Ligi prvaka sljedeće sezone, što bi bio neviđen uspjeh za klub koji dosad nije učestvovao u europskim natjecanjima.