U današnjoj utakmici drugog kola Premiershipa između Bournemoutha i Newcastlea, odigranoj na Vitality stadionu, rezultat je završio 1:1.

Ključni trenutak dogodio se u samoj završnici, kada je Joelinton, ofanzivni veznjak Newcastlea, izazvao pravi incident. U šestoj minuti sudačke nadoknade, Newcastle nije iskoristio posljednji napad, pa je golman Bournemoutha Neto pokušao brzo započeti kontru.

Međutim, Joelinton mu je blokirao put i fizički ga obgrlio podlakticom, srušivši ga na tlo kao u borilačkoj vještini. Sudac David Croote je dotrčao i pokazao Joelintonu samo žuti karton, što je izazvalo nevjericu kod domaćih igrača i navijača.

Situacija je postala još napetija kada je pomoćni trener Bournemoutha dobio crveni karton zbog prigovora.

Ranije u utakmici, Bournemouth je poveo golom Taverniera u 37. minuti, dok je Anthony Gordon izjednačio u 76. minuti, postavljajući konačnih 1:1.

VAR soba nije reagirala na incident, što je dodatno pojačalo osjećaj frustracije kod domaće ekipe.