Fudbaleri Željezničara ugostili su Zrinjski u derbiju sedmog kola Wwin lige Bosne i Hercegovine. Zrinjski je slavio rezultatom 0-2.

Željezničar je malo ponudio u prvom poluvremenu, nije mnogo bolji bio ni Zrinjski. Na poluvrijeme se otišlo sa početnih 0-0. Međutim, nastavak je donio više uzbuđenja.

U 66. minuti utakmice Mulahusejnović je postigao prekrasan pogodak i donio vodstvo gostima iz Mostara. Nakon toga Željezničar je krenuo ofanzivnije u napad, a u 81. minuti domaći tim je pogodio i prečku.

Nakon prečke, pao je fudbaler Željezničara u šesnaestercu gostiju, ali je sudija Njegomirović samo odmahnuo rukama. Nakon pregleda VAR-a ostala je odluka da se ne dosudi penal za Željezničar.

U samom finišu utakmice Čavar je postigao efektan pogodak, čime je riješio pitanje pobjednika, uprkos činjenici da je Njegomirović produžio utakmicu za čak 12 minuta zbog dimne zavjese koju su priredili navijači Željezničara povodom rođendana kluba.