Večeras je na stadionu Signal Iduna Park u Dortmundu odigrana druga utakmica osmine finala Evropskog fudbalskog prvenstva između selekcija Njemačke i Danske. Ranije danas je plasman u četvrtfinale izborila Švicarska, a večeras je tamo svoje mjesto našla i Njemačka nakon pobjede od 2-0.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka. Zapravo jeste u četvrtoj minuti postignut gol Schlotterbecka, ali je isti poništen zbog prekršaja u napadu.

Obilne padavine i nevrijeme obilježili su prvo poluvrijeme, pa je meč bio i prekinut čak preko 15. minuta, a potom je igra nastavljena. Do odlaska na odmor nije bilo promjene rezultata, pa je ostalo početnih 0-0.

Nastavak je donio veća uzbuđenja. Igrala se 48. minuta kada je Danska postigla pogodak preko Andersena, ali je nakon VAR konsultacija ustanovljeno da je tome prethodnio ofsajd. Kada je režiser poslije pokazao o kakvom se ofsajdu radi, zaista su milimetri odlučivali.

Nedugo nakon toga, tačnije u 53. minuti Njemačka stiže do prednosti. Havertz je bio precizan sa bijele tačke, te domaćina doveo do prednosti. U 68. minuti Musiala je fantastičnim pogotkom udvostručio prednost. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Njemačka će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Španija – Gruzija. Ako Španija opravda ulogu favorita imat ćemo evropski klasik u četvrtfinalu Njemačka – Španija.