U prvom kolu nove sezone SuperSport HNL-a, Hajduk je uz dosta muke pobijedio Slaven Belupo rezultatom 2:1. Domaćini su poveli golom Marka Livaje iz penala u 18. minuti, dok je Sanyang Bamba povisio na 2:0 u 37. minuti. Matej Šakota postigao je gol za goste u nadoknadi prvog poluvremena.

Trener Slavena Ivan Radeljić nakon utakmice otvoreno se bunio na suca Zdenka Lovrića, tvrdeći da je Hajduku poklonio penal i neopravdano prekinuo akciju krajem utakmice, u kojoj je stoper Hajduka Dominik Prpić postigao autogol. Sudačka komisija u svom izvješću složila se da je Slavenu neopravdano poništen gol, ali je potvrdila ispravnost penala za Hajduk.

Predsjednik Slavena Robert Markulin izrazio je nezadovoljstvo suđenjem, navodeći da svi klubovi, veliki ili mali, trebaju imati jednak tretman kod sudaca. Markulin je komentirao za Index: “Ako želimo zanimljivo prvenstvo, moramo imati pravedno suđenje za sve ekipe. Ako to nije moguće, onda neka prvenstvo igraju samo Dinamo i Hajduk, a mi ostali neko drugo prvenstvo.”

Na Markulinovu izjavu odgovorio je predsjednik Dinama Velimir Zajec, iznenađen što Markulin pokušava uvući Dinamo u svoju borbu. Zajec je istaknuo da Dinamo ne komentira sudačke odluke i da će tako biti i u budućnosti.

“Neugodno sam iznenađen što kolega Robert Markulin kao predsjednik Slaven Belupa već nekoliko puta, komentirajući suđenje na utakmici 1. kola HNL-a između Hajduka i njihovog kluba, pokušava u svoju borbu uvući i Dinamo.

Ne znam što će mu, kao ni njegovom treneru koji je krenuo s time u izjavama nakon utakmice, pomoći nametanje tog krivog konteksta i uvlačenje našeg kluba u nešto s čime, jasno je svima, nemamo nikakve veze.

Otkad smo preuzeli odgovornost za vođenje kluba od novog vodstva niste čuli komentiranje sudačkih odluka ne samo na utakmicama Dinama, već i na ostalim utakmicama, te će tako biti i u budućnosti”, napisao je Zajec u odgovoru predsjedniku NK Slaven Belupo.