Srpski košarkaši osvojili su brončanu medalju na Olimpijadi u Parizu.

U utakmici za treće mjesto pobijedili su Njemačku rezultatom 93:83. Nikola Jokić, MVP NBA lige, predvodio je tim i postao tek četvrti igrač u historiji olimpijskih igara s triple-double učinkom.

Srbi su dominirali utakmicom, a Nijemci se nisu uspjeli ozbiljnije približiti. Jokić je ostvario 19 poena, 12 skokova i 11 asistencija. Prije Jokića, triple-double na olimpijadi ostvarili su samo Saša Belov, LeBron James i Luka Dončić.

Jokić je nakon srebra u Riju sada osvojio svoju drugu olimpijsku medalju. Srbija je s 13 medalja s velikih natjecanja potvrdila svoj status košarkaške velesile.

Nakon raspada Jugoslavije, Srbija je osvojila tri europska zlata, dva srebra i broncu. Na svjetskim prvenstvima osvojili su po dva zlata i srebra, a na olimpijskim igrama srebro su imali u Riju i Atlanti prije Pariza.

Kao dio reprezentacije SFRJ, srpski košarkaši osvojili su pet europskih, tri svjetska i jedno olimpijsko zlato 1980. godine u Moskvi.