Mladi brazilski desni bek Wesley Vinícius França Lima, poznatiji kao Wesley, svojim nastupima za Flamengo privukao je interes velikih evropskih klubova, uključujući Liverpool i Barcelonu. Ovaj 21-godišnjak često se poredi s legendarnim Danijem Alvesom zbog svog ofanzivnog pristupa igri.

Wesley, visok 178 cm, nosi dres s brojem 43 i može igrati i na poziciji desnog veznog. Kao proizvod Flamengove omladinske akademije, smatra se jednim od najperspektivnijih brazilskih talenata. Flamengo je svjestan njegove vrijednosti i postavio je odštetnu klauzulu od 70 miliona eura kako bi osigurao zaštitu svog igrača. Sportski direktor kluba, Jose Boto, koji je ranije radio u Osijeku, igra ključnu ulogu u njegovom razvoju.

Trener Flamenga, Filipe Luis, pohvalio je Wesleyjevu zrelost i sposobnost da igra na visokom nivou uprkos mladim godinama. Opisan je kao tehnički potkovan bek sa odličnim driblingom, brzinom i preciznim dodavanjima, što ga čini efikasnim i u odbrani i u napadu.

Liverpool u njemu vidi potencijalnog naslednika Trenta Alexander-Arnolda, čija je budućnost u klubu neizvjesna. Alexander-Arnold, ključni igrač ekipe, do sada je sakupio 109 direktnih doprinosa za gol (22 pogotka i 87 asistencija) u 345 nastupa. S obzirom na to da mu ugovor ističe 30. juna 2025., sve su glasnije spekulacije o njegovom mogućem prelasku u Real Madrid, za koji španski mediji tvrde da je “90% gotov posao”.

Iako Liverpool želi zadržati svog pouzdanog beka, istovremeno istražuje alternative, a Wesley se nameće kao jedan od glavnih kandidata. Klub već poduzima prve korake ka potencijalnom transferu.

Wesley je nedavno produžio ugovor s Flamengom do 2028. godine, ali se očekuje da će uskoro napraviti iskorak ka evropskom fudbalu. Ako Alexander-Arnold napusti Anfield, brazilski talent mogao bi biti idealna zamjena, donoseći sličan stil igre i dugoročni potencijal za ekipu Liverpoola.