Predsjednik Ankaragücüa, Faruk Koca, napao je sudiju Halila Umuta Melera nakon utakmice protiv Rizespora, koja je završena remijem 1:1. Koca je nezadovoljan suđenjem i udario je Meleru, ostavivši ga s vidljivim ozljedama.

Ankaragücü je poveo golom Morutana, a Rizespor je izjednačio u 97. minuti. Bilo je i isključenja igrača. Nihad Mujakić je odigrao cijelu utakmicu za Ankaragücü, dok je Andrej Đokanović ušao u 89. minuti.

Riad Bajić nije igrao, dok je Dal Varešanović za Rizespor igrao do 70. minute. Skandal se opisuje kao nezapamćen u turskom nogometu.

Nakon utakmice, oglasio se i turski klub Ankaragucu, čiji je predsjednik bio u središtu skandala.

“Kao sportski klub MKE Ankaragücü, tužni smo zbog incidenta koji se dogodio večeras. Izvinjavamo se turskoj fudbalskoj javnosti i cijeloj sportskoj zajednici zbog tužnog incidenta koji se dogodio nakon utakmice Çaykur Rizespora na stadionu Eryaman.”, kratko su poručili iz kluba. Da li će se i predsjednik barem izviniti, ostaje da se vidi.

Realno je da ga očekuje žestoka kazna, vjerovatno isključenje iz fudbalskog života.