Nogometni klub Rudar Prijedor u drugi dio sezone ulazi s izuzetno zvučnim pojačanjem koje bi moglo imati ogroman utjecaj na ambicije kluba.
Redove prijedorskog tima pojačao je iskusni austrijski vezni igrač Marcel Ritzmaier, jedno od najpoznatijih imena koje je stiglo u klub od povratka Rudara u elitni rang takmičenja.
Ritzmaier ima 32 godine i iza sebe bogatu međunarodnu karijeru. Najduže se zadržao u PSV Eindhovenu, čiji je član bio čak osam godina. Iako nije imao veliku minutažu, s renomiranim nizozemskim klubom osvojio je titulu prvaka Nizozemske 2015. godine, kao i Kup i Superkup te zemlje. Upravo u tom periodu stekao je dragocjeno iskustvo igranja na najvišem nivou evropskog nogometa.
Tokom karijere nosio je i dres engleskog Barnsleyja u Championshipu, njemačkog drugoligaša Sandhausena, austrijskog velikana Rapida iz Beča, te više nizozemskih prvoligaša među kojima su NEC Nijmegen, Go Ahead Eagles i Cambuur.
Nastupao je i u evropskim takmičenjima, gdje je ostavio solidan trag – za PSV je odigrao 12 utakmica u glavnoj fazi Evropske lige, dok je isto takmičenje igrao i s Rapidom i Wolfsbergerom. Ukupno je u Evropi zabilježio 21 nastup i postigao dva gola.
U jednom trenutku njegova tržišna vrijednost procjenjivala se i na oko milion i po eura, što dovoljno govori o reputaciji koju je imao na nogometnom tržištu. U Rudar Prijedor stiže kao slobodan igrač, nakon isteka ugovora s austrijskim St. Pöltenom.
Ove sezone nije nastupao, dok je prošle godine upisao 13 utakmica i jednu asistenciju. Primarno igra na poziciji zadnjeg veznog, gdje se ističe pregledom igre, iskustvom i taktičkom disciplinom.
Iz kluba su poručili da od novog pojačanja očekuju mnogo te da vjeruju kako će Ritzmaier svojim kvalitetom dodatno unaprijediti igru ekipe i pomoći u ostvarenju zacrtanih ciljeva. Austrijanac je jutros i zvanično potpisao ugovor s Prijedorčanima.
Dolaskom Ritzmaiera, Rudar Prijedor dodatno učvršćuje status jedne od najinternacionalnijih ekipa u Bosni i Hercegovini. U svlačionici se već nalazi sedam nogometaša iz Španije, po jedan iz Italije, Kolumbije i Gruzije, a sada i dvojica iz Austrije, što ovom timu daje poseban međunarodni pečat i dodatnu širinu u borbi za uspješan nastavak sezone.

Društvene mreže