Takmičenje u 2. Bundesligi je otvoreno večeras utakmicom između Kolna i HSV-a, dva kluba koja spadaju u red najvećih kandidata za plasman u Bundesligu.

Meč je okončan pobjedom HSV-a rezultatom 2:1, čime je ovaj velikan još jednom od prvog kola istakao kandidaturu za povratak u Bundesligu. Hoće li iz sedmog pokušaja konačno uspjeti u tome, ostaje da se vidi.

Gosti su poveli pogotkom Ransford-Yeboaha Königsdörffera već u šestoj minuti, a isti igrač je u 35. minuti povisio na 2:0. Koln je potom krenuo u seriju napada i dominirao je do kraja utakmice, ali je uspio postići samo jedan gol preko Lintona Maine u 79. minuti, prenosi Sport1.ba.

Inače, za domaći tim je od početka zaigrao Denis Huseinbašić, koji nije odigrao previše dobru utakmicu i zamijenjen je u drugom poluvremenu. Puno bolju partiju je za goste pružio Dennis Hadžikadunić, koji je bio među najbolje ocijenjenim igračima HSV-a.