Safet Sušić, legendarni bosanskohercegovački fudbaler i trener, danas slavi svoj 70. rođendan.
Tim povodom mu je njegov bivši klub, Paris Saint-Germain, čestitao rođendan putem društvenih mreža.
Sušić je u PSG-u ostavio neizbrisiv trag, nastupajući za klub od 1982. do 1991. godine. Navijači ga i danas pamte po sjajnim driblinzima, lucidnim asistencijama i vrhunskim golovima.
Osim igračke karijere, Sušić se istakao i kao trener, posebno na klupi reprezentacije Bosne i Hercegovine. On je jedini selektor koji je odveo Zmajeve na Svjetsko prvenstvo, i to u Brazil 2014. godine.
Taj historijski uspjeh ostao je upisan zlatnim slovima u sportsku historiju BiH. Povodom rođendana, Sušić je komentarisao i pobjedu PSG-a protiv Aston Ville.
Izrazio je zadovoljstvo igrom Parižana i atmosferom na Parku Prinčeva. Kazao je da mu vrijeme brzo prolazi, ali da se osjeća zdravo i vitalno. Nada se da će i ubuduće imati priliku češće posjećivati PSG i uživati u njihovim utakmicama.
Klub je uz objavu podsjetio na sve ono što je Sušić značio i još znači za PSG. Njegovo ime i dalje izaziva poštovanje u Parizu, gdje ga smatraju jednim od najvećih u historiji kluba.
U domovini je također omiljena ličnost i simbol uspjeha bosanskog sporta. Njegov doprinos fudbalu, kako u igračkoj tako i u trenerskoj ulozi, ostaje neprocjenjiv.