Ivan Perišić je u svojoj drugoj utakmici za PSV pretrpio ozljedu tijekom susreta Eredivisie protiv Sparte, koji je završio pobjedom PSV-a 2:1.

Ozlijedio je lijevu nogu nakon sudara s protivničkim igračem, ostavši na terenu vidno šepajući. Iako je uspio ustati, trener PSV-a, Peter Bosz, odlučio je ne riskirati te ga ostaviti u svlačionici na poluvremenu.

Ova ozljeda mogla bi predstavljati dodatni problem za hrvatskog selektora Zlatka Dalića, s obzirom na to da se Perišić tek vraćao u formu i tražio novi klub.

Prva utakmica sljedećeg ciklusa Lige nacija, u kojoj će Hrvatska igrati protiv Škotske, na rasporedu je 12. oktobra u Zagrebu. Što se tiče utakmice PSV-a protiv Sparte, svi su golovi postignuti u prvom poluvremenu.

Lauritsen je doveo Spartu u vodstvo u 10. minuti, no Verschueren je nesretnim autogolom izjednačio za domaćine u 34. minuti. PSV je ubrzo preuzeo vodstvo u 37. minuti preko De Jonga. PSV ostaje vodeća momčad Eredivisie sa stopostotnim učinkom, dok Utrecht zaostaje osam bodova uz utakmicu manje.