Na Svjetskom prvenstvu u Dohi, naša vrhunska plivačica Lana Pudar postigla je izvanredan rezultat osvojivši treće mjesto u disciplini 200 metara delfin.

S vremenom od 2:07.92, Pudar je osvojila bronzanu medalju. Zlatnu medalju je osvojila Laura Stephens s vremenom 2:07:35, dok je srebro pripalo Dankinji Heleni Rosendah Bach s vremenom 2:07:44.

Ovaj rezultat predstavlja najveći uspjeh u karijeri naše plivačice, postignut unatoč povredi ramena s kojom se nosila prije ovog natjecanja.

Prije ovog uspjeha, Pudar je osvojila titulu evropske seniorske prvakinje u disciplini 200 metara delfin u Rimu 2022. godine, a sada je dodala još jedan veliki uspjeh na Svjetskom prvenstvu.

Treba se prisjetiti da je na prethodnom Svjetskom prvenstvu u Fukuoki 2023. godine zauzela četvrto mjesto na istoj disciplini, što ukazuje na njen kontinuirani napredak unatoč mladosti.