U osmini finala Europskog prvenstva, Engleska je ostvarila nevjerojatnu pobjedu protiv Slovačke s rezultatom 2:1, osiguravši plasman u četvrtfinale gdje će se susresti sa Švicarskom.

Slovačka je povela golom Ivana Schranza u 25. minuti i zadržala vodstvo sve do sudijske nadoknade. U četvrtoj minuti dodatka, Jude Bellingham je izjednačio spektakularnim škaricama. Harry Kane je zatim u prvoj minuti produžetka zabio gol za preokret.

Engleski navijači, prolazili su kroz veliku tjeskobu do sučeve nadoknade. Na društvenoj mreži X (bivši Twitter) pojavila se viralna snimka s jednog trga u Brightonu.

Snimka prikazuje kako su Englezi od potpune nevjerice i depresije u samo jednoj sekundi prešli u ekstazu. Navijači su bili očajni, ali su golovi Bellinghama i Kanea izazvali veliku radost i slavlje.

Ova dramatična pobjeda donijela je Englezima veliko olakšanje i nadu za daljnji uspjeh na prvenstvu.