Večeras je na Gradskom stadionu u Banjaluci odigran revanš susret trećeg kola kvalifikacija za Evropsku ligu između Borca i Klaskvika.

Prvi meč završen je pobjedom ekipe s Farskih Ostrva rezultatom 2-1, pa je večeras Banjalučanima bila potrebna pobjeda, minimalna za produžetke, do kojih je kasnije i došlo.

Borac je zaigrao bolje od starta utakmice, a u 17. minuti bh. prvak je stigao do prednosti. Lijepu akciju u gol je pretvorio Srećković na asistenciju Ćavića. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Nastavak je donio nova uzbuđenja. Igrala se 53. minuta kada je Pavlović izjednačio na 1-1, pa je tada Borcu bio potreban novi pogodak.

Rezultat se nije mijenjao sve do 82. minute, kada je majstorsku asistenciju petom Hasukića u gol pretvorio Stefan Savić. Regularni dio utakmice završen je rezultatom 2-1, pa se pristupilo produžecima.

U prvom produžetku Borac je stigao do historijskog pogotka. Nizozemski fudbaler Meijers postigao je pogodak glavom za veliko slavlje na Gradskom stadionu.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao. Borac će igrati play-off Evropske lige protiv Ferencvarosa. Ukoliko ispadne, direktno ide u grupnu fazu Konferencijske lige!

To znači da je banjalučki klub večeras ispisao stranice historije i prvi put osigurao grupnu fazu evropskog takmičenja!