Karate reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je svoju prvu medalju na finalnom danu Svjetskog prvenstva u karateu, a očekuju se još najmanje dvije.

Reprezentativka Emina Sipović osvojila je bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore u Veneciji.

U konkurenciji mlađih seniorki, Emina je u borbi za bronzu u kategoriji do 61 kilograma savladala Australijanku Iris Webb rezultatom 7:1.

Prije toga, Emina je pobijedila Ashley Kakiay iz Nizozemske s 2:0, zatim Naelis Mayu iz Kolumbije rezultatom 6:0, a potom i Dariju Yervachevu iz Ukrajine sa 3:0.

U polufinalu je, nažalost, izgubila od Egipćanke Rahime Tolbe rezultatom 3:3, gdje je odlučio prvi poen, što ju je poslalo u borbu za bronzu.

Danas na tatami izlaze Ajlin Kurtanović u borbi za bronzu u kategoriji kadetkinja 61+ kg, kao i Ali Arnautović u borbi za bronzu u juniorskoj konkurenciji do -68 kg. Anes Bostandžić i Marina Kurteš također će se natjecati za titulu svjetskog prvaka u kategoriji mlađih seniora.