Mladi bosanskohercegovački paraolimpijac Ismail Barlov nastupio je u drugoj disciplini na Paraolimpijskim igrama u Parizu i s prvog mjesta izborio plasman u finale.

Barlov (13) je jutros nastupio na 50 metara prsno, gdje se takmičio među sedam polufinalista u prvoj kvalifikacionoj grupi.

Ukupno osam najboljih iz dvije kvalifikacione grupe (po sedam takmičara) izborilo je plasman u finale, a naš Ismail Barlov odradio je fantastičnu utrku i pobijedio u kvalifikacijama.

Zauzeo je prvo mjesto, ubjedljivo ispred svih rivala, sa vremenom 1:04.06. Ovo vrijeme bilo je dovoljno za plasman u finale, čak i bez čekanja rezultata iz druge kvalifikacione grupe.

Drugo mjesto zauzeo je Meksikanac Tronco Sanchez, sa zaostatkom od 3,27 sekundi, dok je treće mjesto pripalo njegovom sunarodniku Zarateu Rodriguezu, koji je imao zaostatak od 5,91 sekundi.

U ukupnom zbiru, računajući obje polufinalne trke, Barlov je zabijležio treće vrijeme među svim takmičarima. Nadamo se da će naš mladi plivač ostvariti olimpijsku medalju.