Fudbaleri Fenerbahčea pobijedili su švicarski Lugano s 2:1 u 2. pretkolu Lige prvaka, osiguravši plasman u sljedeću rundu kvalifikacija s ukupnim rezultatom 6:4.

Iako su se očekivale lakše pobjede, put do 3. pretkola nije bio jednostavan. U 7. minuti, Mohamed Hađ postigao je gol za Lugano, što je stvorilo velike brige za Fenerbahče. Unatoč nekoliko prilika s obje strane, do poluvremena nije bilo više golova.

Navijači Fenerbahčea i Žoze Murinjo nervozno su čekali ključan trenutak. Taj trenutak stigao je u 59. minuti kada je Edin Džeko nakon sjajnog ubačaja Merta Hakana Jandaša izjednačio rezultat glavom.

Šimanski je u sudijskoj nadoknadi postavio konačan rezultat nakon asistencije Dušana Tadića, čime je osigurao prolaz Fenerbahčea.

Sada ih čeka 3. pretkolo protiv francuskog Lila. Džeko je u prve dvije utakmice u evropskim kvalifikacijama postigao četiri pogotka.