Fluminense je sjajno odigrao polufinalni susret Svjetskog klupskog prvenstva u Saudijskoj Arabiji, pobijedivši prvaka Afrike, Al Ahly, rezultatom 2:0.

Ključni trenuci dogodili su se u drugom poluvremenu, kada su Jhon Arias u 71. minuti i John Kennedy u posljednjim trenucima susreta postigli pogotke, slomivši otpor egipatskog kluba.

Ovom pobjedom, Fluminense je osigurao svoje mjesto u finalu, gdje će se suočiti vjerovatno s izazovom protiv prvaka Europe, Manchester Cityja.

Građani će svoj polufinalni okršaj protiv japanske ekipe Urawa odigrati u utorak na stadionu Kralj Abdulah u Jeddi.

Svi ljubitelji nogometa s nestrpljenjem očekuju epski dvoboj između Fluminensea i Man Cityja, koji će odlučiti ko će ponijeti titulu Svjetskog klupskog prvaka.