Nakon večerašnjih utakmica osmine finala Lige prvaka, dobili smo i prve učesnike četvrtine finala ovog takmičenja.

Bayern i PSG su prvi klubovi koji su osigurali narednu fazu takmičenja. Bayern je na svom terenu savladao Lazio rezultatom 3-0, dok je PSG bio bolji od Real Sociedada u gostima rezultatom 1-2.

PSG je na gostovanje u Španiju otišao sa prednošću iz prve utakmice od 2-0, a večeras su Parižani potvrdili da su kvalitetniji. Kylian Mbappe bio je strijelac oba pogotka. Jedan od najboljih napadača na svijetu postigao je vodeći gol u 15. minuti, a prednost udvostručio pogotkom u 56. minuti utakmice. U samom finišu utakmice domaći su uspjeli smanjiti rezultat pogotkom Merina, ali dalje od toga nisu mogli.

Bayern je na svom terenu dočekao Lazio sa zaostatkom iz prve utakmice (0-1). Međutim, minhenski gigant je večeras pokazao silu i slavio uvjerljivu pobjedu. Harry Kane je u 38. minuti donio vodstvo Bayernu, a Muller je pogotkom u nadoknadi prvog poluvremena nagovijestio prolazak njemačke ekipe.

Harry Kane je svoj drugi pogodak postigao u 66. minuti, kada je već bilo očito ko ide u četvrtfinale Lige prvaka.