Liverpool je u nestvarnoj utakmici u subotu izgubio 2:1 od Tottenhama. Iako je od 26. minute igrao s jednim, a od 69. s dva igrača manje, sve do šest minute sudačke nadoknade bilo je 1:1, da bi onda Joel Matip zabio autogol. Puno kontroverzi izazvalo je suđenje Simona Hoopera i njegovih pomoćnika te VAR sobe, a najviše se priča o poništenom pogotku Liverpoola.

Luis Diaz je u 34. minuti zabio za vodstvo Liverpoola 1:0, no pomoćni sudac označio je zaleđe. Ta je odluka potvrđena nakon vrlo kratke VAR provjere, a u VAR sobi zaključili su da uopće nema potrebe crtati linije kako bi se vidjelo radi li se o zaleđu. Ipak, već golim okom moglo se vidjeti da je zaleđe u najmanju ruku upitno, a onda su i brojne TV kuće povukle svoje linije i pokazale da zaleđa nema, prenosi Index.hr.

Vrlo brzo nakon završetka utakmice sudačka organizacija priznala je pogrešku. “Sudačka organizacija svjesna je značajne ljudske pogreške koja se dogodila na utakmici Tottenhama i Liverpoola. Gol Luisa Diaza poništen je signaliziranjem zaleđa sudaca na utakmici što je bila očita pogreška i gol je trebao biti priznat. No, VAR nije intervenirao. PGMOL će analizirati kako je došlo do takve pogreške te će kontaktirati Liverpool i priznati grešku”, stoji u službenom priopćenju.

Nekoliko sati nakon što je Premier liga izdala ovo priopćenje, stiglo je i objašnjenje kako je uopće došlo do ovakve ogromne pogreške. Naime, kako tvrdi sudačka organizacija, VAR sudac Darren England mislio je kako je gol isprva priznat. Nakon kratke provjere uvjerio se da zaleđa nema te je samo javio sucu Hooperu da je “provjera gotova” i da nema ništa sporno, prenosi Index.