Banjalučki Borac je ugostio GOŠK večeras u petom kolu Wwin lige BiH i slavio uvjerljivu pobjedu rezultatom 3-0.

Nakon utakmice, komentar za Arenu dao je Danijel Pranjić, trener GOŠK-a.

“Čestitke Borcu na pobjedi. Ovo sve što sam vidio do sada, najbolja ekipa u BiH, konkurentna je i u Evropi. U prvom poluvremenu smo Borac sveli na minimum šansi. Znali smo da imaju individualnu kvalitetu. Nažalost, taj jedan korner u drugom poluvremenu nismo bili koncentrisani. Da smo to izdržali, već je Borac bio i nervozan.. Teško je to sve iskontrolirati. Danas sam bio bez četiri, pet igrača.

Naša istina će doći pooslije pauze, imamo šest, sedam utakmica u kojima ćemo morati tražiti bodove.

Veseli pomak u igri, pokušali jesmo, ali nije bilo dovoljno danas. Pokušavamo dovesti nove igrače, ali nije lako. Veliki je kadar, prvo treba osloboditi neko mjesto, da bi se moglo nešto dovesti.”

Žižović, trener Borca, također je dao komentar:

“GOŠK organizovan, pokazao je neke svoje dobre kvalitete. Međutim, nakon prvog poluvremena smo mijenjali. Uglavnom, zaslužena pobjeda. Bili smo dominantni, a plod je tri pogotka.

Imamo vizije da dovedemo neke profile igrača, ali svega 48 sati do završetka reg. perioda. Nadam se da ćemo uspjeti dovesti jednog ili dva igrača.”