Fudbaleri Posušja gostovali su GOŠK-u u Gabeli u okviru četvrtog kola Wwin lige Bosne i Hercegovine.

Hercegovački klub igra sjajno na početku sezone, a večeras su upisali već treću pobjedu i preuzeli vrh tabele sa deset osvojenih bodova.

Posušje je večeras savladalo GOŠK minimalnim rezultatom 0-1. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Rozić u 41. minuti utakmice.

Imao je GOŠK odličnu šansu u samom finišu utakmice, ali je nije iskoristio. Tako je GOŠK i nakon četiri kola ostao bez bodova, dok Posušje igra sjajno za sada.

Izjavu za Arenu Sport nakon utakmice dao je trener Posušja.

“Jako dobro smo odigrali prva četiri kola. Imali smo i večeras šansi da ranije riješimo utakmicu. Međutim, labavije smo poslije ušli u drugo poluvrijeme. Imali smo problema sa tom dugom loptom. Imao je i GOŠK šanse, ali zasluženo smo pobijedili. Čestitam momcima na onome što rade. Hvala i publici koja je došla da nas podrži.”

Danijel Pranjić, trener GOŠK-a, također je dao komentar za Arenu:

“Nije lijepo nikada izgubiti. Čestitam na pobjedi, bila je zanimljiva utakmica. Malo smo se previše povukli. Ekipa me nije dovoljno shvatila šta smo htjeli. Posušje je bilo bolje. Desila se jedna greška gdje smo naivno dobili pogodak.

Mislim da smo mogli izjednačiti. Preostaje nam borba do samoga kraja. Vidimo da niko dole ne osvaja bodove, morat ćemo se što prije probuditi i osvajati bodove. Inače će biti teško do kraja.