Manchester City je doživio spektakularan vikend nakon pobjede od 5:1 nad Lutonom, što ih je privremeno postavilo na čelo Premier lige.

Međutim, nedjelja je donijela iznenađenja kad je Liverpool izgubio od Crystal Palacea 1:0, a potom je Arsenal doživio poraz od Aston Ville 2:0, oba gola postignuta u samoj završnici susreta.

Gosti su se također istaknuli s udarcima koji su završili na okviru gola, sa Watkinsom koji je u 39. minuti pogodio stativu, a Tielemansom čiji je udarac u 62. minuti pogodio stativu.

Iako su i domaćini imali prilike, igrači poput Havertza, Jesusa, Trossarda i Sake nisu uspjeli biti precizni.

Sada, s 73 boda, Manchester City drži vrh tablice, dok Arsenal i Liverpool zaostaju za dva boda, s još šest utakmica pred sobom do kraja sezone.