Željezničar će danas odigrati drugu od tri planirane kontrolne utakmice, a protivnik će im biti ukrajinski Karpaty.
Plavi će ovaj meč odigrati u sklopu zimskih priprema u Antalyji. Termin utakmice je naknadno promijenjen, pa će umjesto u 13 sati, kako je prvobitno bilo predviđeno, susret početi pola sata kasnije, u 13.30 po našem vremenu (15.30 po lokalnom).
Karpaty su prvi dio sezone u ukrajinskoj Premijer ligi završili na šestoj poziciji, osvojivši 24 boda u 17 odigranih utakmica (sedam pobjeda, tri remija i sedam poraza). Klub je osnovan 1963. godine, a u svojim vitrinama imaju osvojen Kup SSSR-a iz 1969. godine.
Doprvaci Ukrajine bili su 1993. i 1999. godine. Tokom 2021. godine suočili su se s velikim problemima, nakon čega je izvršena reorganizacija u kojoj su spojena dva kluba, nastavivši djelovati pod istim imenom.
Podsjećamo, Željezničar je do sada odigrao jednu pripremnu utakmicu u Turskoj, a u srijedu su poraženi od Gangwona rezultatom 1:0.