Dinamo je u prvom kolu Lige prvaka doživio najteži poraz u svojoj historiji, izgubivši 9:2 na gostovanju kod Bayerna u Münchenu.

Ovim rezultatom Dinamo je postao prvi klub u historiji ovog takmičenja koji je primio devet golova u jednoj utakmici.

Nakon što je Bayern na poluvremenu vodio 3:0, Dinamo je brzo postigao dva gola i smanjio na 3:2 u 50. minuti, ali su Bavarci ubrzo preuzeli kontrolu i nastavili puniti mrežu. Ova utakmica postala je druga najefikasnija u historiji Lige prvaka, odmah iza susreta između Borussije Dortmund i Legije iz 2016. koji je završio rezultatom 8:4.

Bayern je ranije postigao osam golova protiv Barcelone 2020. (8:2), dok su Monaco, Real Madrid i Liverpool također ostvarili slične visoke pobjede.