Nogometaši bijeljinskog Radnika pobijedili su Slobodu rezultatom 2:0 u osmom kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine, čime su protivniku nanijeli šesti poraz u sezoni. Radnik, koji je ove godine ušao u najviši rang takmičenja, igra solidno, dok Sloboda, također novajlija iz nižeg ranga, ne bilježi dobre rezultate.

Sloboda je imala priliku povesti u 15. minuti, ali je udarac Petra Kunića iz penala odbranio golman Radnika, Filip Samurović. Radnik je kasnije dobio svoju šansu s bijele tačke, koju je Đorđe Pantelić iskoristio u 37. minuti, donijevši prednost domaćima.

Sloboda je u drugom poluvremenu napadala kako bi izjednačila, ali su ostavili mnogo prostora za kontranapade, što je Pantelić iskoristio postigavši drugi gol u 65. minuti. Do kraja meča nije bilo promjena u rezultatu.

Ovom pobjedom Radnik je osvojio 10 bodova i zauzeo peto mjesto na tabeli, dok je Sloboda, sa samo dva boda iz remija i šest poraza, pretposljednja, uz mogućnost da nakon ovog kola padne na posljednje mjesto.