U dramatičnoj utakmici četvrtfinala Europskog prvenstva, Španija je nakon produžetaka pobijedila Njemačku 2:1. Španci su poveli početkom drugog poluvremena golom bivšeg igrača Dinama Danija Olma, no Florian Wirtz je u 89. izjednačio i odveo utakmicu u produžetke.

Unatoč golu primljenom u posljednjim minutama regularnog dijela, Španija je u produžecima zabila zahvaljujući Mikelu Merinu u 119. minuti, uz asistenciju Olma, čime se Olmo istaknuo kao junak španske pobjede.

Osim Olma, priča ove utakmice bio je i engleski sudac Anthony Taylor, koji je donio nekoliko kontroverznih odluka. Toniu Kroosu oprostio je dva gruba starta na početku utakmice, a nije dosudio penal za Njemačku nakon igranja rukom Marca Cucurelle. Društvene mreže bile su pune reakcija na njegove odluke, s mnogima izraženima na platformi X (bivši Twitter).

Reakcije na Taylorovo suđenje
“Mourinho je bio u pravu za Anthonyja Taylora. Opet je to napravio.”
“Uvijek ista priča s engleskim sucima. Ne bi ih se trebalo puštati na ovakve turnire. Neka ostanu u Premier ligi.”
“Stajao je na dva metra od Kroosa i nije mu dao žuti karton!”
“Njemačkoj je najbolji igrač Anthony Taylor. Nevjerojatno suđenje.”
“Nije ni čudo da ljudi govore da je Taylor deluzionalan.”
“Kroos je ozlijedio Pedrija i nije dobio karton. Neka se Taylor vrati u županijsku ligu.”
“Anthony Taylor ne zaslužuje suditi Premier ligu, a kamoli Europsko prvenstvo. Odvratno suđenje.”