Bosanskohercegovački košarkaš Džanan Musa odigrao je izvanrednu utakmicu u pobjedi Real Madrida nad Barcelonom rezultatom 104:98 u drugom susretu polufinalne serije španske ACB lige.

Musa je u prethodnom meču protiv Barcelone postigao 10 poena, a danas je nadmašio tu izvedbu s 18 poena za samo 21 minutu igre na parketu.

Za razliku od prvog susreta serije, u kojem je Real slavio s velikom razlikom od 19 poena, ovaj put je bilo više napetosti. Utakmica je bila prilično neizvjesna tijekom većeg dijela.

U prve dvije četvrtine timovi su se izmjenjivali u vodstvu. Real je stekao prednost od četiri poena (44:40) zahvaljujući dobroj seriji prema kraju druge četvrtine, što je bilo ključno za daljnji tijek susreta.

Poluvrijeme nije usporilo Real, koji je brzo povećao prednost na dvocifrenu razliku. Sergio Llull je u posljednjoj sekundi treće četvrtine postigao fantastičan šut za tri poena, donoseći Realu prednost od 11 poena. Taj potez se pokazao ključnim u današnjoj utakmici.

Ta trojka je osigurala udobnu situaciju Realu, koju su održali do kraja susreta, sada vodeći 2:0 u seriji koja se igra na tri pobjede.

Pored Muse, odličan je bio i veteran Llull s 16 poena, dok je najefikasniji igrač Barcelone bio Jan Vesely s 24 poena.

Real Madrid sada ima vodstvo 2:0 i potrebna mu je još jedna pobjeda za plasman u finale ACB lige. Serija se nastavlja u Barceloni, dok u drugom polufinalu igraju Murcia i Unicaja, gdje trenutno Murcia vodi 2:0.